Nemoc a emoce

04.09.2022

Víte o tom, že každá nemoc může mít původ v zapouzdřené EMOCI, která NEmůže být projevena? 

Během mé praxe tento jev pozoruji velmi často. Proto všem doporučuji pravidelně se uvolňovat a prožít si své pocity, které nás dělají lidmi. Nezpracované emoce jsou pro náš mozek informace, které chemicky působí jinak, proto není snadné je v systému zařadit. Ty nadále kolují a obtěžují naši mysl v podobě černých myšlenek. Otravují celé tělo jako psychické toxiny. Nepíši zde, že bychom se měli stále rozčilovat, nebo na sebe křičet, ale pouštět v podobě výdechu, osobní transformace, aktivity, uvědomění.... 

Pokud se hromadí neprojevené emoce, zasahují oslabené části našeho těla. Náš mozek pak vyhodnotí, že tyto části nepotřebují toliko "proudu " a energie. Biochemická výživa do těchto míst dále dostatečně neproudí a tato část těla NEmůže plně fungovat a onemocní. Náš mozek potřebuje mít zkrátka jasno. Pokud jsme vtaženi do proudů systémů, musismů a jiných vzorců, je logické, že nám chvíli potrvá, než opět rozeznáme co máme následovat a co nikoliv. 

Z počátku se zkusme soustředit v životě na to, co nám dělá dobře, to přijímejme, rozvíjejme... Co nám dobře nedělá, to nepřijímejme za své. To je základní rozlišení. Je to jako kdybychom jedli potraviny, které nám nechutnají a je nám po nich špatně. Budete je jíst i dál? 

Zásadní je pak UVOLŇOVÁNÍ přebytečné, nahromaděné energie v podobě emocí. To je nutné pravidelně praktikovat, abychom se zbavili psychických toxinů. Toto téma úzce souvisí s nastavením přirozených hranic. Nastavení hranic je mnohem snazší, pokud si uvědomujeme, kdo a kým skutečně jsme. 

Tím známe i svou hodnotu. Takže hurá za sebepoznáním!

Ráda pomohu s nalezením vaší vlastní cesty a osobních hranic. V lásce Aren